• Twój koszyk jest pusty!

Odśnieżarka Spalinowa HORTMASZ STG 1101

3 750.00zł Netto: 3 048.78zł
  • Marka: HORTMASZ
  • Model: HORTMASZ STG 1101
  • Stan magazynowy: Dostępny

Odśnieżarka STG 1101 to propozycja dla najbardziej wymagających klientów - właścicieli większych terenów do odśnieżania. Odśnieżarka wyróżniająca się bardzo solidną konstrukcją i potężnym silnikiem Loncin o pojemności 375 cc. Jest to sprzęt zapewniający najlepsze efekty pracy niezależnie od warunków pogodowych. Blokada dźwigni umożliwiająca pracę jedną ręką, podgrzewane rękojeści, elektryczny rozrusznik i halogenowe oświetlenie to tylko część z elementów czyniących odśnieżarkę STG 1101 modelem do zadań specjalnych.


Parametry odśnieżarki:

Masa odśnieżarki : 119 kg

Szerokość zbieranego śniegu max : 70 cm

Wysokość zbieranego śniegu max : 54,5 cm

Wydajność odśnieżania : 30-35 t/godz

Max odległość odrzucania śniegu : 10-15 m

Silnik: 
TypJednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem, OHV
Pojemność silnika375 cc
Średnica cylindra x skok tłoka      85 mm x 66 mm
Moment obrotowy21,5 N.m. / 3000 obr
System zapłonuiskrowy
Obroty biegu jałowego1600 +/- 150 obr/min
Ilość oleju silnikowego1,1 l
Pojemność zbiornika paliwa3,0 l
LONCIN - marka która w krótkim czasie zyskała uznanie wielu fachowców na świecie. Ich silniki charakteryzuje bardzo wysoka klasa wykonania,zapewniająca dużą trwałość i niezawodność w użytkowaniu odśnieżarki. Jakością i kulturą pracy silniki są porównywane z najlepszymi jednostkami tego typu. Wielu renomowanych producentów zaczyna montować je w swoich maszynach.
Silnik Loncin LC170F to rzecz która mocno wyróżnia nasze odśnieżarki spośród wielu maszyn dostępnych na rynku. LC170F to wersja "SNOW" silnika, zaprojektowana i wykonana do pracy w czasie niskich temperatur i opadów śniegu. W odróżnieniu od silników uniwersalnych:
- system rozruchu podaje w chwili uruchomienia bogatszą mieszankę - łatwiej uruchomić silnik w niskich temperaturach,
- silnik został zbudowany z materiałów lepiej przystosowanych do pracy w niskich temperaturach, szczególną uwagę zwrócono tutaj na wykonanie głowicy zaworów,
- silnik został dodatkowo obudowany i osłonięty by zapobiec przedostaniu się śniegu i wody do kolektora dolotowego a następnie do cylindra,
- w celu zwiększenia trwałości silnika zastosowano m.in żeliwną tuleję cylindra.ROZRUSZNIK

Odśnieżarki STG1101 są wyposażone w podwójny system rozruchu. Oprócz tradycyjnego rozrusznika ręcznego posiadają rozrusznik elektryczny umożliwiający uruchomienie silnika przy wykorzystaniu sieci elektrycznej ~230V.
OPONY SNOW-HOG

Specjalnie zaprojektowane opony do pracy na śniegu z bardzo agresywnym bieżnikiem SNOW-HOG, zapewniają odśnieżarce właściwą siłę ciągu w ekstremalnych warunkach.


KIEROWNICA WYRZUTU

Regulacja kierownicy wyrzutu umożliwia jej obrót o 190 stopni w osi pionowej i 70 stopni w osi poziomej. Obrót w osi pionowej, regulujący kierunek odrzucanego śniegu wykonujemy korbą umieszczoną przy uchwycie.

RĘKOJEŚCI

Podgrzewane rękojeści, zapewniają komfort pracy w najcięższych warunkach.
Dzięki blokadzie umożliwiają pracę odśnieżarka jedną ręką. Drugą można w tym czasie zmieniać kierunek odrzucania śniegu.

Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra