• Twój koszyk jest pusty!

Robot koszący John Deere Tango E5 Seria II + Dostawa gratis!!!

10 357.01zł Netto: 8 420.33zł
  • Marka: JOHN DEERE
  • Model: John Deere Tango E5 Seria II
  • Stan magazynowy: DostępnyWitamy w świecie automatycznego koszenia — nowoczesne, bezproblemowe rozwiązanie pozwala oszczędzać czas i zapewnia doskonale utrzymany trawnik.

Kosiarka TANGO E5 Seria II automatycznie pielęgnuje trawnik, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na swoje ulubione zajęcia. Innowacyjny projekt i konstrukcja kosiarki TANGO E5 Seria II firmy John Deere zostały opracowane zgodne z najwyższymi standardami produkcyjnymi.

Dzięki temu nasza kosiarka wyznacza nowe standardy pielęgnacji trawnika.

TANGO E5 Seria II Automatycznie pielęgnuje trawnik


Na dużym wyświetlaczu z intuicyjnym interfejsem użytkownika wyraźnie widać stan kosiarki i można uruchamiać różne tryby pracy.

Interfejs użytkownika z dużym wyświetlaczem.

Interfejs użytkownika z dużym wyświetlaczem.

Kosiarka Tango ma najlepszy w swojej klasie interfejs użytkownika. Duży, 6-liniowy wyświetlacz widać z daleka. Intuicyjna obsługa kosiarki była głównym celem podczas projektowania interfejsu użytkownika.

Po lewej stronie ekranu znajdują się przyciski szybkiego uruchamiania głównych funkcji, jak harmonogram koszenia, „koś teraz” lub „powróć do stacji”. Prawa część ekranu użytkownika jest zarezerwowana na przyciski do programowania godzin koszenia i zmianę dodatkowych ustawień. Diody elektroluminescencyjne (LED) wyraźnie sygnalizują aktualny tryb pracy i ewentualne usterki.

Interface użytkownika zawiera graficzne menu z ikonami ustawień i zapewnia tym samym intuicyjną obsługę. Wykonywane przez robot koszący działania wyświetlane są na ekranie, co ułatwia użytkownikowi zrozumienie pracy kosiarki. Pory planowanego koszenia oraz powierzchnia mogą być indywidualnie nazwane - ułatwia to lepsze dopasowanie ustawień po wstępnym zaprogramowaniu - jak np. zwiększenie czasu koszenia w trudno dostępnych miejscach.

Programowanie pór koszenia działa jak plan pracy - w przedziałach czasowych konkretnego dnia tygodnia. Zapewnia to przejrzystość pracy kosiarki i płynne koszenie każdego miejsca w ogrodzie przynajmniej raz w tygodniu.

Trwały nóż pracuje cicho, zużywa niewiele energii i przez dług czas kosi z doskonałą jakością.

Trwały nóż znajduje się w osłonie

Trwały nóż znajduje się w osłonie

W kosiarce Tango zastosowano dwustronny nóż. Nóż charakteryzuje się doskonałą trwałością i jest niezwykle ostry, co pozwala zapewnić doskonałą jakość koszenia przez cały sezon. Jeśli dojdzie do gwałtownego zatrzymania noża na kamieniu lub innym obiekcie, silnik chroniony jest przed uszkodzeniem podkładkami ślizgowymi, które umożliwiają natychmiastowe zatrzymanie noża, natomiast wał silnika ślizga się jeszcze przez krótką chwilę aż do pełnego zatrzymania. Ze względu na kształt noża, tylko zagięte krawędzie tnące mają kontakt z trawą, co zmniejsza hałas oraz zużycie energii.

Nasze doświadczenie pokazuje, że w wielu przypadkach, przez cały sezon można korzystać z jednego noża, natomiast w innych robotach koszących nóż trzeba często wymieniać.

Dzięki funkcji szybkiej regulacji wysokości koszenia można błyskawicznie ustawić na żądaną wysokość

Aby dokonać regulacji wysokości koszenia należy obrócić osłonę noża koszącego.

Aby dokonać regulacji wysokości koszenia należy obrócić osłonę noża koszącego.

Ustawienie wysokości koszenia odbywa się przez obrócenie osłony noża. Mechanizm koszenia z nożem i jego osłoną podobny jest do rozwiązania z tradycyjnej kosiarki. Nóż i osłona równocześnie przesuwają się w górę lub w dół. Osłonięty nóż jest bezpieczniejszy. Zakres wysokości koszenia:
19 mm—102 mm. 

W odróżnieniu od tradycyjnego koszenia, w którym wysokość koszenia dobiera się poniżej pożądanej wysokości, ponieważ trawa znacznie odrośnie do następnego koszenia, przy koszeniu robotem od razu ustawia się pożądaną wysokość. Dlatego też zaleca się odejście od definitywnych ustawień na rzecz dostosowania wysokości koszenia do potrzeb.

Odpowiednia naklejka ilustrująca wysokość koszenia oraz wycięcia w zespole osłony pozwalając dobrać odpowiednią wysokość koszenia, która może być różna zależnie od pory roku.

Wytrzymała obudowa zabezpiecza kosiarkę przed uderzeniami i warunkami pogodowymi.

Przekrój dolnej części obudowy przedstawia podwójną konstrukcję

Przekrój dolnej części obudowy przedstawia podwójną konstrukcję

Obudowa kosiarki Tango E5 Serii II jest solidna i ma podwójną konstrukcję. Ze względu na mocną konstrukcję, kosiarka jest bardzo sztywna. Połączenie pokrywy z wewnętrzną częścią korpusu jest uszczelnione. Wszystkie układy elektroniczne znajdują się wewnątrz korpusu, co zapewnia ochronę przez przed brudem, kurzem, wilgocią i ingerencją z zewnątrz. Skroplona woda na dnie podwójnej ścianki odprowadzana jest przez otwory spustowe. Materiał obudowy (akrylowy ester akrylonitrylu i styrenu ASA) jest wysoce odporny na działanie promieni słonecznych.

Układ inteligentnej nawigacji pozwala kosiarce Tango E5 Serii II skosić cały trawnik minimalizując czas koszenia.

Schemat koszenia robotem koszącym

Schemat koszenia robotem koszącym

Koszenie tradycyjne i koszenie robotem różnią się między sobą znacząco. Zgodnie z zasadą tradycyjnego koszenia kosić należy odpowiednio często, ale w dłuższych odstępach czasu, dlatego można stwierdzić, że jest to koszenie długiej trawy na krótko. Koszenie robotem odbywa się nawet kilka razy dziennie, dlatego pozwala stale utrzymać małą wysokość trawy.

Zgodnie z zasadą stałego koszenia na krótko, kosiarka może pracować również w warunkach dużej wilgotności, ponieważ krótkie źdźbła skoszonej trawy nie zlepiają się i nie pozostawiają nieestetycznych resztek. Kosiarka automatyczna pracuje w granicach określonych przewodami ułożonymi na trawniku. Urządzenie kosi trawnik losowo w wyznaczonych godzinach. Gdy akumulator jest prawie rozładowany lub minął wyznaczony czas koszenia, kosiarka powróci do stacji dokującej i pozostanie w niej aż do kolejnego zaprogramowanego koszenia.

Dzięki czujnikom kosiarka jest bezpieczna w każdych warunkach.

Czujniki graniczne wskazują położenie kosiarki w odniesieniu do przewodu granicznego. Czujnik w uchwycie z tyłu i dwa czujniki w kołach samonastawnych z przodu stanowią dodatkowe zabezpieczenie przy podnoszeniu kosiarki.

Cztery czujniki graniczne wykrywają, czy kosiarka pracuje w obszarze wyznaczonym przez przewód graniczny. Poza tym obszarem, kosiarka nie będzie jeździć i nóż nie będzie się obracać. Jeśli kosiarka napotka przeszkodę, nawet uderzając w nią delikatnie, zatrzyma się i wznowi koszenie w innym kierunku. Napotkanie przeszkody równoznaczne jest z nagłym wzrostem momentu obrotowego na tylnych kołach.

W kosiarce Tango wbudowano również czujnik pochylenia, który natychmiast zatrzymuje kosiarkę, gdy pochylenie przekroczy ponad 35% (20°). Po chwyceniu wystającego tylnego uchwytu, sygnał z czujnika w uchwycie powoduje natychmiastowe zatrzymanie noża. To samo dzieje się po przechyleniu kosiarki na bok lub do przodu, co wykryją czujniki w obu przednich kołach. Jeśli czujniki sygnalizują przechył przez maksymalnie 3 sekundy, kosiarka Tango spróbuje się wycofać. Jeśli jednak sytuacja trwa nadal urządzenie zatrzyma się całkowicie i konieczne będzie ręczne uruchomienie. Należy pamiętać, że jest jeszcze kilka innych zabezpieczeń.

Akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) oferuje dużą moc i wyjątkową trwałość.

Akumulator litowo-jonowy z obudową

Akumulator litowo-jonowy z obudową

Do zasilania kosiarki Tango E5 Series II zastosowano akumulator litowo-jonowy. Akumulator ma pojemność 98 kWh i napięcie 25,2 V – oferuje wystarczająco energii, by zapewnić znakomitą wydajność jazdy i koszenia

Zalety i Dane techniczne
  • Pełna automatyka koszenia
  • Działa w każdych warunkach pogodowych i o każdej porze dnia
  • Bardzo cicha
  • Usuwanie ścinków trawy nie jest wymagane

Cena

9 997 zł

Zalecana powierzchnia

Do 2200 m²

Akumulator

Litowo-jonowy

Zakres wysokości cięcia

12 - 102 mm

Nawigacja

przewód granicznyDokładna specyfikacja


Dostawa Gratis!!!Napisz recenzję

Uwaga: HTML nie jest dozwolony!
    Zła           Dobra